9. Přijměte své nové opravdové Já 

Zármutek je trvalá a neutuchající láska, která nikdy nezanikne a kterou cítíme vůči výjimečnému člověku v našem životě, jenž zemřel. Přesto, že tento blízký člověk už s námi není a my cítíme v životě obrovskou prázdnotu, mějte na paměti, že tato prázdnota je ve skutečnosti velká láska, která čeká, až ji zaplníme novými kroky ve svém životě. 

Toto je chvíle, která ve vás zanechá kus moudrosti a porozumění, pomocí nichž vystoupíte o stupínek výš v osobním růstu. Musíte se naučit žít běžný život bez tohoto blízkého člověka a někdy může být obtížné najít si v novém životě oporu. Často slýcháme: „Kdo teď jsem? Ztratil jsem sám sebe.“ Pokud máte takový pocit, je to zcela přirozené a oprávněné. Mnozí lidé, kteří přijdou o někoho blízkého, měli svůj život provázaný s tímto člověkem a po jeho smrti zjišťují, že se jim život sesypal. 

Musíme se naučit znovu postavit na nohy. Musíme poznat nový svět, ve kterém už zesnulý člověk není součástí našeho života, i když v minulosti ovlivňoval mnohá naše rozhodnutí. 

Vyhraďte si čas na poznání toho, kdo doopravdy jste. Naučte se důvěřovat si. Není to samozřejmé, ale je možné těšit se z poznávání svého nového Já. Všichni se v životě musíme rozhodovat. Když najdeme motivaci plnit svá přání navzdory nepřítomnosti našeho blízkého, proces truchlení může vést k dosažení větší moudrosti a poznání našeho nového opravdového Já.

Pokračovat na další

Zpět na Deset principů