Svépomocná skupina

Setkání s Holly C Barker

Měla jsem tu čest setkat se v předvánočním čase s jednou velmi charismatickou a silnou ženou.  Je jí Holly C. Barker, zakladatelka a prezidentka podpůrné organizace Grief Anonymous.

Tuto organizaci založila Holly před několika lety, když po smrti svého muže, který opustil tento svět po několikaletém boji s rakovinou, hledala pomoc pro sebe a své blízké. Tak jako každý z nás, kdo prožil ztrátu někoho blízkého, potřebovala podporu a pomoc v době zármutku.

Od jednoho přítele se v té době dozvěděla o dvanáctikorokovém programu, který mu pomohl dostat se ze závislosti. Holly tento program natolik oslovil, že jej přijala také jako svoji cestu. Pomohl jí s uvědoměním si nové situace, s jejím přijetím a odevzdáním.

Napadlo jí, že toto může být cesta i pro ostatní lidi, kteří prožívají velký žal a tíživý zármutek. Upravila těchto dvanáct kroků pro potřeby truchlících a zarmoucených. Spolu se svými spolupracovníky vytvořila koncept podpůrných programů a svépomocných podpůrných online skupin. 

Jak sama říká: “V našem programu vycházíme z dvanácti kroků Anonymních Alkoholiků, které se úspěšně používají již od třicátých let minulého století. V podpůrných skupinách si dokážeme navzájem pomáhat, a to jen na základě toho, že každý z nás opravdu ví, co je to žal. Jde o podpůrný proces samoléčby s podporou ostatních, kteří prožili ztrátu blízkého člověka tak jako my.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *